Kŕmenie
Pestré zloženie potravy je veľmi dôležité pre rast, vývoj a zdravie korytnačky.
Vodné korytnačky sú prevažne mäsožravci, avšak rastlinná strava je pre ne tiež nevyhnutná. Rastliny obsahujú vitamíny, ktoré korytnačky potrebujú. Bez vitamínov, tak ako človek korytnačka trpí avitaminózou, poškodzuje sa jej pancier a pod.
Pravideľnosť kŕmenia
Pravideľnosť kŕmenia vám môže ušetriť mnoho starostí.
Korytnačka zvyknutá na denný režim nebude pravdepodobne vystrájať, kedykoľvek sa objavíte v miestnosti. Nebude sa dožadovať jedla, ak vie, že sa kŕmi iba večer.
Malé korytnačky by sa mali kŕmiť každý deň. Väčšie každý druhý, až tretí deň.
Znečistenie vody
Aby sme zabránili znečisťovaniu vody, korytnačku pri kŕmení vyberieme z nádrže a kŕmime ju v lavóri, vo vedre alebo v umývadle. Pozro na predchádzajúce použitie nádoby, aby v nej neboli pozostatky nejakých chemikálií. Korytnačky pri jedení a pri jeho dožadovaní sa špliechajú, chránte si koberec..;]. Vodné korytnačky dokážu jesť len vo vode.
Ak korytnačku ponecháte v nádobe na kŕmenie i po kŕmení, je nádej, že sa vyprázdni a nebude výkalmi natoľko znečisťovať akvárium. Korytnačky sa veľmi často vyprázdňujú práve niekoľko minút až polhodinu po kŕmení.
Toto je v podstate jediná vaša častá pravidelná činnosť, ktorou sa o korytnačku staráte. [Ak nerátame vymieňanie vody, ktoré ale pri správnom výkone filtra môže byť raz za tri mesiace a čistenie filtra. Ak korytnačku kŕmite priamo v akvateráriu, vyrobíte si oveľa viac práce s jeho čistením, ako keď ju vyberáte do lavórika. Pri tomto úkone sa dočkáte i fyzického kontaktu so zvieratkom, ktoré, ak je na neho navyknuté od mala, nebude sa vás snažiť vražedne pohrýzť pri každom dotyku.